Vyhlášení výsledků literárně-výtvarných soutěží 2021

uveřejnil/a Kateřina Oktábcová  31. srpna 2021
soutěž / výsledky

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili našich literárně-výtvarných soutěží. Účast byla hojná, zapojilo se na 400 účastníků z celé ČR.

Obě soutěže (K. Čapek i Z. Miler a V. Čtvrtek) byly rozděleny na výtvarnou a literární část a ty pak dále podle věku autora příspěvku na "do deseti let (10-)" a "od deseti let (10+)" celkem jsme tedy hodnotili díla v 8 kategoriích.

Vybrat jednoho vítěze v každé kategorii nebylo vůbec jednoduché, nejraději bychom první ceny poslali všem zúčastněným, ale jak se říká, vítěz může být jen jeden, vybrat jsme tedy museli. V jednom případě ale opravdu nebylo možné vybrat pouze jednoho vítěze, první cenu za literární příspěvek na téma Karel Čapek v kategorii 10+jsme se tedy rozhodli udělit dvakrát. Příspěvky byly hodnoceny jako anonymní, aby se předešlo "nadržování".

Všem účastníkům soutěže děkujeme a vybraným vítězům gratulujeme.

Vítězkou literární soutěže na téma Karel Čapek v kategorii 10- se stala Magdalena Šubrtová (8 let) z Trutnova se svým příběhem "Co si myslí Dášeňka u nového páníčka".

O vítězství v literární soutěži na téma Karel Čapek v kategorii 10+ se dělí Eva Osičková (11 let) z gymnázia Chodovická a Martin Filípek, žák 6. třídy FZŠ Chodovická. Eva poslala detektivní příběh "Hipolit Hrncibuch" a Martin také detektivku "Ukradený román".

Vítězství v literární soutěži "S Krtkem do Řáholce" si v kategorii 10- získala Markéta Zahrádková (7 let) z Čelákovic s příběhem o tom, "Jak Křemílek a Vochomůrka opravili chaloupku" a v kategorii 10+ Helena Hamplová (40 let) a Jaroslav Samek s příspěvkem "Čarodějka Žakelína a její příhody".

Ve výtvarné soutěži na téma Karel Čapek v kategorii 10- zvítězila Marie Mančalová (8 let) z Horních Počernic.

Vítězem čapkovské výtvarné soutěže v kategorii 10+ se stal Hynek Smetana ze ZŠ Chvaly.

Ve výtvarné soutěži "S Krtkem do Řáholce" se v kategorii 10- na první příčce umístil Tomáš Bejda, žák 2. třídy ZŠ Chvaly.

V kategorii 10+ se vítězkou výtvarné soutěže stala Katka Debefová z Příbora.

Ať už jste se některé ze soutěží naší knihovny aktivně zúčastnili, nebo Vás jen zajímá jak si účastníci vedli, můžete si nyní stáhnout sborník a prohlédnout si alespoň ta nejzdařilejší díla. Ještě jednou děkujeme všem účastníkům a těšíme se na další příspěvky v některém z dalších ročníků.